آموزش دیجیتال مارکتینگ قسمت سوم

access_time 16 آوریل 2018 آموزش دیجیتال مارکتینگ
account_box نوشته شده توسط Telegram Center remove_red_eye 69

آموزش دیجیتال مارکتینگ قسمت سوم

در این قسمت از آموزش دیجیتال مارکتینگ قسمت سوم میپردازیم به بحث جذاب SMS مارکتینگ

(یا همان بازاریابی پیامکی)

sms marketing

5- اس ام اس مارکتینگ (بازاریابی پیامکی)

بازاریابی پیامکی در دنیای دیجیتال مارکتینگ تاثیر به سزایی در بالا بردن فروش شما دارد . با بازاریابی پیامکی شما بازار هدف کسب و کارتان را نشانگذاری میکنید.

اگر در فروشگاه اینترنتی شما محصولی دارید تا 3 روز 50 درصد تخفیف خورده میتوانید با استفاده از SMS مارکتینگ, کاربران فروشگاه اینترنتی خود را به خرید کالای تخفیف دار با ارسال لینک کوتاه ترغیب کنید.

و یا اگر محصولی دارید که مختص افراد خاص هست به فرض , یک بسته آموزشی کنکور نرم افزار تهیه و ساخته اید و میخواهید برای دانش آموزان سال آخر رشته کامپیوتر این محصول را بفروشید , با داشتن یک دیتابیس از شما تماس های دانش آموزان رشته کامپیوتر میتوانید به حالت انبوه به آن ها ارسال کنید و یا با در دست داشتن اطلاعات کاربران یک سایت با موضوع کامپیوتر میتواند SMS Marketing محصول خود را انجام دهید.

یا از طریق اس ام مارکتنگ لینک کانال تلگرام خود را برای کاربران مختلف سایت ها ارسال نمایید تا کاربران شما افزایش پیاده کنند.

امروزه تمامی کسب و کار ها از تکنیک بازاریابی پیامکی یا اس ام اس های تبلیغاتی استفاده میکنند.

دلیلی که SMS مارکتینگ را نسبت به چند سال های قبل کم رنگ کرده هست ,

مسدود شدن شماره های تبلیغاتی از طریق کاربران میباشد !

با بیشتر شدن اس ام اس های تبلیغاتی کاربران تمامی اپراطور ها اس ام اس های تبلیغاتی خود را مسدود کردن , این موضوع باعث شد تمامی اس ام اس های تبلیغاتی از طریق کسب و کار ها به لیست سیاه موبایل کاربران برود و هیچ گونه تبلیغی از جانب شرکت ها مشاهده نکنند!

 

2 راه اساسی و اصولی برای تبلیغات پیامکی (اس ام اس مارکتینگ)

 

1- استفاده از باشگاه مشتریان

اگر سایت شما دارای سیستم عضو باشگاه مشتریان باشد, کاربران با عضویت در آن میتوانند در هر بازه ی زمانی از طرف شما اس ام اس دریافت کنند. این روش کاملا اصولی میباشد چون خود کاربر به دریافت نوتیفیکیشن ها از طرف فروشگاه شما میباشد و شما میتوانید بازدهی بهتری نسبت به روش های دیگر ببینید.

2- استفاده از پیامک سفید

این روش نیز با استفاده از شماره های اختصاصی یک شرکت که هر بار به صورت تصادفی به مشتری ارسال میشود باعث میشود کاربران نتوانند روی یک شماره تمرکز کنند چون اگر یک شماره مسدود کنند در بار دوم از شماره دوم شرکت استفاده میشود و هر بار به صورت تصادفی میباشد.